Kocham Koty

Wpisy

 • sobota, 15 grudnia 2012
  • Kąpiel kota

   Gdy pierwszy raz masz kąpać kota, musisz się zaopatrzyć w kilka potrzebnych rzeczy: 2-3 ręczniki, specjalny szampon dla kota (a w najskrajniejszym przypadku dla dzieci, ale nigdy dla dorosłych bo to tylko może zaszkodzić kotu), grzebień (też oczywiście specjalny dla kotów) i to chyba tyle..:)

   Na początku nalej do miski lub brodzika itp. trochę wody (mniej niż połowę, i żeby nie była gorąca ani też zimna). Następnie przygotuj: ręczniki (najlepiej abyś położył je na grzejniku aby były ciepłe gdy wyjmiesz kota z wody) i szampon, tak abyś miał wszystko pod ręką. Gdy będziesz wkładać kota do wody, dobrze by było aby była z Tobą druga osoba bo kotek się może wystraszyć i uciec z wody, więc lepiej będzie gdy jedna osoba będzie trzymać kota, a druga polewać go po ciele wodą. 

     Kota do miski wkładaj ostrożnie, mów do niego ciepłym, spokojnym głosem, głaskaj go, aby stał się spokojniejszy. Następnie polej go ostrożnie wodą, ale nie myj mu głowy, bo szampon i woda może się dostać mu do oczu i nosa. Później rozprowadź szampon dla kotów po ciele swego pupila, i wetrzyj go spokojnymi ruchami, a następnie spłucz, ale tak aby strumień wody nie spadł na zwierze gwałtownie, i aby koteczek się nie przestraszył.

   Później delikatnie wyjmij go z wody, i okręć w ręcznik zmień go na ten drugi ręcznik, jak będzie bardzo mokry. Gdy kot dojdzie do siebie rozczesz go. :)


   Ciekawostka !

   Gdy masz zamiar kąpać kotka w brodziku lub wannie, zaopatrz się w gumową matę aby nie porysował brodzika.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   olka0192
   Czas publikacji:
   sobota, 15 grudnia 2012 12:19
 • niedziela, 09 grudnia 2012
  • Żywienie

   Koty potrzebują karmy wysoko mięsnej z białkiem pochodzenia zwierzęcego, tauryny zawartej w jedzeniu, ponieważ nie umieją jej samodzielnie wytworzyć i witamin (dla zdrowia). Karmy, takie jak whiskas czy kitekat nie są odpowiednie dla kota, ponieważ jest tam zawarte białko pochodzenia nie zwierzęcego, tylko roślinnego (Nadmierna ilość składników roślinnych w karmie nie jest wskazana i daje dużo niepotrzebnych węglowodanów) reklamowane i marketowe karmy też nie są dobre. 

    

   Ciekawostka! 

   Lepsza jest dobrej jakości karma sucha, niż byle jaka mokra.  Karma sucha jest wygodniejsza w podawaniu i ma też bardziej stały skład, niż karma mokra  Łatwiej znaleźć dobrze zbilansowaną karmę suchą niż mokrą (witaminy, pierwiastki, tauryna - kot potrzebuje do zdrowego życia nie tylko białka).

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   olka0192
   Czas publikacji:
   niedziela, 09 grudnia 2012 14:54
 • sobota, 08 grudnia 2012
  • Gdy ma zawitać w twoim domu kot...

   Koty czują się nieswojo w nowym otoczeniu, boją się. Gdy Przywieziesz kota zanieś go do najcichszego pokoju w całym domu i zamknij drzwi, aby nie bał się obcych dźwięków i nie uciekł. Niektóre koty boją się i mogą wejść pod łóżko, lub schować się za meble i nie wychodzić stamtąd nawet przez kilka dni. Dla tego najlepiej jest nie wyciągać go na siłę, lecz położyć nie daleko jedzenie, a kotek nie długo sam wyjdzie z ukrycia.

    

   Ciekawostka!

   Koty nie lubią, gdy nie znana mu osoba bierze go na ręce, dla tego też Powinieneś zapoznać się trochę z kotkiem i spróbować za kilka dni.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   olka0192
   Czas publikacji:
   sobota, 08 grudnia 2012 21:51

Archiwum

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa